Lista tytułów z wydawnictwa "Akademia Humanistyczna Pułtusk"

10 | 20 | 30
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono 41 pasuj帷ych rekord闚 dla kryteri闚 wyszukiwania 1 2 3 4 5 > >>
Stefan Batory kr鏊 Rzeczypospolitej i ksi捫 Siedmiogrodu, Lolo Rados豉w red.
Okruchy wspomnie 1940-1969, Kupisiewicz Czes豉w
Okruchy wspomnie 1969-2008, Kupisiewicz Czes豉w
Transformacje systemowe w Polsce i krajach postkomunistycznych T.1, Cha逝bi雟ki Miros豉w red.
Pa寮ziernik 1956 roku, Jab這nowski Marek red.
Uwaga narkotyki,

Opracowanie zawiera charakterystykę poszczególnych narkotyków, ich wpływ na zachowanie i zdrowie człowieka, informacje umożliwiające rozpoznawania zachowań osób znajdujących się pod wpływem narkotyków. Opracowanie wzbogacone jest w zestawienie literatury, która może być przydatna w pracy nauczyciela i pedagoga.

Pan Roman Wspomnienia o Romanie Dmowskim, Niklewiczowa Marja

Publikowane po raz pierwszy wspomnienia Marji z Luto-sławskich Mieczysławowej Niklewiczowej (1888-1979) o Romanie Dmowskim są dokumentem niezwykłym pod wieloma względami. Przede wszystkim są najważniejszym świadectwem o Romanie Dmowskim jako człowieku. Nie ma dokumentu wartościowszego i wierniejszego historycznie. Z tego źródła czerpali wszyscy biografowie Dmowskiego. Relacja Marji Niklewiczowej stanowi świadectwo bezpośrednie, z pierwszej ręki. Nikt, kto zechce poznać ... wi璚ej

Julian Ursyn Niemcewicz Dzienniki 1839-1841, Rusinowa Izabella red.

Dzienniki Juliana Ursyna Niemcewicza z lat 1839-1841, kończące edycję codziennych Jego zapisków, znajdują się w rękopisach Biblioteki Polskiej w Paryżu. Zawierają one wiadomości nie tylko o pogarszającym się stanie zdrowia poety i pisarza, zmiennej pogodzie paryskiej, ale przede wszystkim o zawirowaniach na arenie międzynarodowej oraz polityce carskiej wobec poddanych - Polaków.

Narracyjno嗆 literatury O postkulturalnej narratologii, Owczarek Bogdan

"Większość prac, o których pisze w niniejszej książce, pochodzi z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Były to lata, w których narratologia, czyli teoria opowiadania znalazła się w centrum uwagi-pojawiło się bowiem zainteresowanie narracją w różnych dyscyplinach humanistycznych: w psychologii, historiografii, antropologii kulturowej, filozofii, politologii i socjologii. tak spektakularne poszerzenie pola zainteresowań opowiadaniem ... wi璚ej

Literackie konteksty p馧nocnego Mazowsza, Chymkowski Roman red.
1 2 3 4 5 > >>
 
 
 

Newsletter

Newsletter
Zapisz Wypisz

Klikaj帷 "Zapisz" zgadzasz si na przesy豉nie na udost瘼niony adres e-mail informacji handlowych, tj. zw豉szcza o ofertach, promocjach w formie dedykowanego newslettera.

P豉tno軼i

Kanały płatności

Ksi璕arnia Internetowa P.H. Kowalska akceptuje płatności:

  • płatność elektroniczna eCard (karta płatnicza, ePrzelew)
  • za pobraniem - przy odbiorze przesyłki należność pobiera listonosz lub kurier